مقدمه

هشت قانون شرح داده‌شده زیر برگرفته از کتاب «موشک: هشت درس برای حفظ استراتژی رشد نامحدود»[1] نوشته دیلن بولدن، مایکل سیلوراستاین، روهان ساجده و رون جاکوبسن از انتشارات BCG می‌باشد. این قوانین با فیلم‌های کوتاه زیر که هرکدام شامل مطالعه موردی از شرکتی است بررسی خواهد شد. هرکدام از این شرکت‌ها یکی از قوانین را برای سرعت بخشیدن به استراتژی رشد، یا اختلال در بازار و یا تقویت نام تجاری خود استفاده نموده‌اند.در ادامه با هارمه همراه باشید.

کاوش در قوانین

قانون 1: از مشتریان خود نپرسید که چه می‌خواهند (چون آن‌ها نمی‌دانند تا زمانی که شما به آن‌ها نشان دهید).
قانون 2: بزرگ‌ترین طرفداران خود را بپرستید (چراکه آن‌ها کاملاً ارزش آن را دارند).
قانون 3: همیشه شکایات مشتریان را با روی خوش پذیرا باشید (چون شما دوباره قوی‌تر ظاهر خواهید شد).
قانون 4: ظاهر به‌حساب می‌آید (چراکه مردم از روی جلد کتاب آن را مورد قضاوت قرار می‌دهند).
قانون 5: کارکنان خود را به پیروانی پرشور تبدیل کنید (چراکه عشق واقعاً مسری است).
قانون 6: روابط مجازی خود را بهتر گسترش دهید (چون این کاری است که مشتریان شما انجام می‌دهند).
قانون 7: جهش عظیمی بردارید (چون با قدم‌هایی ترسان برنده نخواهید شد).
قانون 8: معنی گسست زاد را پیدا کنید (به دلیل آن‌که روابط شما را حفظ خواهد کرد).

قانون 5: کارکنان خود را به پیروانی پرشور تبدیل کنید (چراکه عشق واقعاً مسری است).

کارکنانچگونه هتل‌های Four Seasons شهرت بی‌عیب و نقص و وفاداری مشتری خود را حفظ می‌کنند؟

به یکی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای Container Store بروید و از آن‌ها برای حل مشکلتان کمک بخواهید. در عرض چند دقیقه، یکی از کارکنان این مجموعه شما را در حل مشکلتان یاری خواهد کرد. از این روش مشاوره و فروش تحت عنوان «مردی در بیابان» یاد می‌شود که شامل گوش فرادادن، کمک کردن، مشارکت و پیشنهاد راه‌حل است. مشاوران این مجموعه به‌خوبی می‌دانند چگونه شما را در بهره‌برداری کارآمدتر از فضای موجود خانه یا محل کارتان راهنمایی و متقاعد کنند. همکاری با این مجموعه افتخارآفرین است، پرداخت‌های این مجموعه به‌اندازه دو برابر رقبا است و کارکنان به معنای واقعی مورداحترام سازمان هستند. در این مجموعه شور و اشتیاق برابر دانش، دانش برابر راه‌حل و راه‌حل مساوی فروش است. رویکردی ساده اما مستلزم تجربه!

کارکنانی متفاوت را استخدام کنید و به کار بگیرید که بتوانند، برند شما را با خلاقیت، همدلی، تعامل و مراقبت واقعی از نو خلق کنند. فرصت‌های آموزشی فوق‌العاده‌ای و مرتبط ارائه دهید. فقط شغل ایجاد نکنید بلکه، مسیر و فرصت‌های پیشرفت شغلی ایجاد کنید. دستمزدهای بسیار بالاتری برای افزایش بهره‌وری پرداخت کنید – قانون سه برای یک را به یاد داشته باشید: سه برابر بهره‌وری رقبا، دو برابر پرداخت در دستمزدها. در کارکنان خود ارزش‌های اصلی برندتان را کم‌کم القا کنید. این کارها را انجام دهید تا کارکنانی پرشور داشته باشید که مشتریانتان را به هواخواهانی پرشور تبدیل کنید.

درس پنجم کتاب «راکت، هشت درس برای حفظ استراتژی رشد نامحدود»
5 (100%) 3 رای

پانویس ها و مراجع   [ + ]

دیدگاه بگذارید

Be the First to Comment!

Notify of
avatar