مقدمه

هشت قانون شرح داده‌شده زیر برگرفته از کتاب «موشک: هشت درس برای حفظ استراتژی رشد نامحدود»[1] نوشته دیلن بولدن، مایکل سیلوراستاین، روهان ساجده و رون جاکوبسن از انتشارات BCG می‌باشد. این قوانین با فیلم‌های کوتاه زیر که هرکدام شامل مطالعه موردی از شرکتی است بررسی خواهد شد. هرکدام از این شرکت‌ها یکی از قوانین را برای سرعت بخشیدن به استراتژی رشد ، یا اختلال در بازار و یا تقویت برند خود استفاده نموده‌اند.در ادامه با هارمه همراه باشید.

کاوش در قوانین

قانون 1: از مشتریان خود نپرسید که چه می‌خواهند (چون آن‌ها نمی‌دانند تا زمانی که شما به آن‌ها نشان دهید).
قانون 2: بزرگ‌ترین طرفداران خود را بپرستید (چراکه آن‌ها کاملاً ارزش آن را دارند).
قانون 3: همیشه شکایات مشتریان را با روی خوش پذیرا باشید (چون شما دوباره قوی‌تر ظاهر خواهید شد).
قانون 4: ظاهر به‌حساب می‌آید (چراکه مردم از روی جلد کتاب آن را مورد قضاوت قرار می‌دهند).
قانون 5: کارکنان خود را به پیروانی پرشور تبدیل کنید (چراکه عشق واقعاً مسری است).
قانون 6: روابط مجازی خود را بهتر گسترش دهید (چون این کاری است که مشتریان شما انجام می‌دهند).
قانون 7: جهش عظیمی بردارید (چون با قدم‌هایی ترسان برنده نخواهید شد).
قانون 8: معنی گسست زاد را پیدا کنید (به دلیل آن‌که روابط شما را حفظ خواهد کرد).

قانون 8: معنی گسست زاد [2] را پیدا کنید (به دلیل آن‌که روابط شما را حفظ خواهد کرد).

برندهنگامی‌که یک بحران اعتصاب در یک شرکت رخ می دهد، رهبران چگونه باید واکنش نشان دهند؟ تویوتا آن را درست انجام داد.

«گسست زاد» یا «تکوین انفصال» ریشه انسان‌شناسی دارد و به معنی عدم پایداری روابط بین انسان‌ها است. این اصل برای برندها هم صادق است. برندها همیشه پویا و در حال حرکت هستند. برندها به‌طور مداوم از طرف مردم در چرخه‌هایی یا بالا می‌روند یا پایین می‌آیند. اما وقتی ابرهای سیاه آسمان کسب‌وکار شما را بپوشانند، کمتر نیرویی قادر به مقابله باقدرت آن‌ها خواهد بود. برای درک موقعیت برند خود از مقیاس‌های معتبر کمک بگیرید. به‌طور مداوم برندتان را پیگیری و وضعیتان را اندازه‌گیری کنید. اگر نشانه‌ای از توسعه نمی‌بینید، شک نکنید که رو به سقوط هستید.«قوها سیاه» را از طریق برنامه‌ریزی سناریو تهاجمی پیش‌بینی کنید. هرروز به‌گونه‌ای رفتار کنید که انگار هیچ تضمینی برای هیچ‌چیزی وجود ندارد.

برندها موفق منابع را به‌صورت اخلاقی مصرف می‌کنند، پرداخت‌های منصفانه‌ای دارند، درک عمیقی از نارضایتی‌های مشتری دارند و بی‌امان در پی تجارب جدید هستند. تعیین کنید که مبلغانتان چه کسانی هستند و یاد بگیرند که چگونه با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. برای اعتماد، حقیقت و بهبود سرمایه‌گذاری کنید. برندها موفق از مشتریان به نفع خود بهره‌برداری نمی‌کنند، بلکه آرزوها، امیال و رویاهای آنان را تحقق می‌بخشند. آن‌ها بذرهایی را برای داستان‌هایی الهام‌بخش می‌کارند.

بدون شک در مسیر موفقیت موانع، چالش‌ها و فرصت‌هایی وجود خواهد داشت. هشت قانون طلایی که در این مقاله به آن‌ها اشاره شد، ارائه‌کننده طرحی است که مشتریان شما را به وفاداران واقعی تبدیل می‌کند، مشتریانی که مدافع برند شما هستند و اطرافیان، دوستان و اعضای خانواده خود را وادار به لذت بردن از محصولات شما می‌کنند.

درس هشتم کتاب «راکت، هشت درس برای حفظ استراتژی رشد نامحدود»
5 (100%) 4 رای

پانویس ها و مراجع   [ + ]

دیدگاه بگذارید

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz