مقدمه

هشت قانون شرح داده‌شده زیر برگرفته از کتاب «موشک: هشت درس برای حفظ استراتژی رشد نامحدود»[1] نوشته دیلن بولدن، مایکل سیلوراستاین، روهان ساجده و رون جاکوبسن از انتشارات BCG می‌باشد. این قوانین با فیلم‌های کوتاه زیر که هرکدام شامل مطالعه موردی از شرکتی است بررسی خواهد شد. هرکدام از این شرکت‌ها یکی از قوانین را برای سرعت بخشیدن به استراتژی رشد، یا اختلال در بازار و یا تقویت نام تجاری خود استفاده نموده‌اند.در ادامه با هارمه همراه باشید.

کاوش در قوانین

قانون 1: از مشتریان خود نپرسید که چه می‌خواهند (چون آن‌ها نمی‌دانند تا زمانی که شما به آن‌ها نشان دهید).
قانون 2: بزرگ‌ترین طرفداران خود را بپرستید (چراکه آن‌ها کاملاً ارزش آن را دارند).
قانون 3: همیشه شکایات مشتریان را با روی خوش پذیرا باشید (چون شما دوباره قوی‌تر ظاهر خواهید شد).
قانون 4: ظاهر به‌حساب می‌آید (چراکه مردم از روی جلد کتاب آن را مورد قضاوت قرار می‌دهند).
قانون 5: کارکنان خود را به پیروانی پرشور تبدیل کنید (چراکه عشق واقعاً مسری است).
قانون 6: روابط مجازی خود را بهتر گسترش دهید (چون این کاری است که مشتریان شما انجام می‌دهند).
قانون 7: جهش عظیمی بردارید (چون با قدم‌هایی ترسان برنده نخواهید شد).
قانون 8: معنی گسست زاد را پیدا کنید (به دلیل آن‌که روابط شما را حفظ خواهد کرد).

قانون 4: ظاهر و طراحی به‌حساب می‌آید (چراکه مردم از روی جلد کتاب آن را مورد قضاوت قرار می‌دهند).

طراحیمردم با چشم خود خرید انجام می‌دهند، به همین دلیل است که Brunello Cucinelli بر طراحی هویت بصری خود به این اندازه سرمایه‌گذاری می‌کند.

مصرف‌کنندگان در هر خریدی از چشمانشان کمک می‌گیرند. در پی زیبایی هستند. به دنبال رویای زندگی در دنیایی بهتر هستند. بهترین شرکتی که به این آرزوها پاسخ داده است، دیزنی است. دخترکی که به سرزمین دیزنی می‌رود، پا به دنیای سحر و جادو می‌گذارد. دخترکان این تصویر را در ناخودآگاه خود حفظ می‌کنند و بسیاری همه آن‌ها را هنگام ازدواج دوباره به خاطر می‌آورند. دیزنی با ایجاد دنیایی فانتزی کسب‌وکاری موفق به راه انداخته است. بسیاری از عروس و دامادها پیوند ازدواج خود را در این سرزمین می‌بندند و ۲۵۰ دلار بابت جاودانه شدن نامشان پرداخت می‌کنند. درخشش ظاهری هزینه بالایی دارد، اما ارزش آن قابل قیمت‌گذاری نیست.

به اندازه کافی طراحی، سرمایه و منابع مالی را اختصاص دهید تا به نام تجاری خود را در قفسه‌ها زندگی ببخشید. طراحان را در سازمان خود ارج نهید و توانمند سازید. تنها پس‌ازآن است که مشتریان می‌توانند طعم و مزه کمال را بچشند. زیبایی، هنر، سادگی و مینیمالیسم ارائه کنید. شیوه زندگی بفروشید، نه یک محصول. در خرده‌فروشی مجموعه‌ای خیره‌کننده ارائه دهید. برای قفسه و برای مغازه ها طراحی نمایید.

درس چهارم کتاب «راکت، هشت درس برای حفظ استراتژی رشد نامحدود»
5 (100%) 5 رای

پانویس ها و مراجع   [ + ]

دیدگاه بگذارید

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz