تیتر خبر امروز مربوط به الیزابت هولمز و شرکت خدمات بهداشتی و سلامتی ترانوس [1] می‌باشد. ترانوس که یکی از امیدبخش‌ترین استارتاپهای حوزه سلامت بود و ادعای می‌کرد روش انقلابی در آزمایش خون ایجاد کرده و بیش از 250 آزمایش را فقط با یک قطره خون انجام می‌دهد دچار مشکلی بزرگ شده است. در ادامه با هارمه همراه باشید تا این خبر را از دیدگاه مدیریتی تحلیل نماییم.

elizabeth-holmes
الیزابت هولمز بنیانگذار ترانوس

FDA امریکا سر ادعاهای ترانوس و نحوه انجام آزمایش‌ها، چندی قبل بازرسی ناگهانی از این شرکت انجام داد و متوجه شد که ادعاهای ترانوس تا حد زیادی هنوز به وقوع نپیوسته و این شرکت هیچ کار ویژه‌ای انجام نمی‌دهد و مثل دیگران آزمایش خون را به‌صورت سنتی انجام می‌دهد. فقط نتایج آن را اینترنتی نموده و رویه‌های نسبتاً لوکسی با قیمت پایینی ارائه می‌کند. این نقطه شروع اتفاقاتی مسلسل‌وار برای این شرکت بود. تا همین چند وقت گذشته طبق برآورد فوربس ارزشی تقریباً برابر با 9 میلیارد دلار داشت بعداز این اتفاق‌ها بود که فوربس در ارزیابی جدید خود ارزش ترانوس را زیر 800 میلیون دلار تخمین زد.

فوربس به سه دلیل ارزش سهام این کمپانی را از 9 میلیارد دلار به 800 میلیون دلار و میزان دارایی هولمز را از 4.5 میلیارد دلار به 0 دلار رسانده است:

1- نادانسته‌ها بسیار است: همه‌چیز به‌جز ارزش 9 میلیارد دلاری این شرکت راز سربه‌مهر است که کسی در مورد آن اطلاعی ندارد. آن‌ها ادعا می‌کردند که به‌جای گرفتن چند ویال خون از بیماران، فقط به‌اندازه سرسوزن خون لازم دارند تا به همه بیماری‌ها پی ببرند اما تاکنون هیچ داده‌ای منتشرنشده که این مسئله را تأیید کند.

2- ترانوس در ارائه فناوری نوینش موفق نشد: همان‌طور که بالاتر توضیح داده شد، آن‌ها هدفی جذاب و منحصربه‌فرد داشتند، اما سازمان غذا و داروی آمریکا حالا به‌سختی در حال مبارزه با این استارتاپ است و می‌گوید آن‌ها نتوانسته‌اند به وعده خود عمل کنند و حالا صرفاً مثل دیگر مراکز چند ویال خون دریافت کرده و آزمایش انجام می‌دهند.

3- بازار هدف ترانوس احتمالاً اصلاً وجود ندارد: در این فضا، رقبای بسیاری وجود دارند که حالا ارزشی بالغ‌بر ده میلیارد دلار دارند اما متخصصان این حوزه معتقدند که ترانوس شانسی در برابر آن‌ها ندارد اگر به‌صورت سنتی بخواهد مبارزه کند.

خلاصه اخبار از دیجیاتو


آموخته‌هایی از ترانوس

ادعا و غلو درباره محصولات یا خدمات سازمان برای ایجاد فشار بر سازمان برای بهترین شدن یا حذف رقبا و جلب مشتریان و ذینفعان می‌تواند خوب باشد. ولی باید این را در نظر داشته باشید که ادعا و اغراق سطح انتظارات ذینفعان را بالا می‌برد. ممکن است شما درنهایت محصول ایده آل ایجاد کنید ولی چون سطح انتظارات ذینفعان را با ادعاهای خود بالابرده‌اید، حال این محصول هرچقدر هم انقلابی باشد نمیتواند سطح انتظارات افراد را ارضا کنند. به عبارتی شما دچار مشکل عدم رضایت شده اید.

ترانوس در مورد چیزهایی صحبت نمود که نبایست صحبت می‌نمود. ترانوس محصول بدی ندارد ولی ادعاها و سیگنال‌های غلطی به ذینفعانش داده است.

برای تعریف از یک کتاب هیچ‌وقت آخر داستان را برای کسی بازگو نمی‌کنید، می‌گویید کتاب ژانرش چیست و شاید تکه‌های از فصل اول کتاب را برای جذب کردن مخاطبتان برایش تعریف می‌کنید. در فصل اول هیچ‌وقت آخر داستان تعریف نمی‌شود شاید در آخرهای فصل اول در مورد فصل دوم صحبت شود ولی آخر داستان هیچ‌وقت تعریف نمی‌شود. کتاب را تم اصلی که زیرمجموعه ژانرش است به هم می‌چسباند، تم اصلی در تمامی صفحات تکرار می‌شود ولی آخر داستان را نمی‌تواند لو دهد چون دارای جزییات نیست.

در سازمان‌ها هم همین‌طور است برای تعریف از سازمانتان یا محصول سازمانتان هیچ‌وقت ایده آل‌ترین محصولی که دوست دارید بسازید را برای کسی بازگو نکنید و وعده ندهید، در مورد صنعت سازمانتان و تحولاتی که می‌خواهید ایجاد کنید به‌صورت کلی صحبت نمایید. حتی می‌توانید برای جذب کردن مخاطبتان و مأیوس کردن رقیبانتان از محصول جدیدتان که با احتمال بالای 90 درصد به بازار خواهد رسید تعریف نمایید. ولی هیچ‌وقت ویژگی‌های آخرین نسل از محصولتان را در هنگام عرضه نسخه اولیه محصول تعریف نکنید چراکه با این کار به همه می‌گویید محصول فعلی شما دارای آن ویژگی‌ها نیست و آن‌ها بهتر است صبر کنند و محصول را نخرند یا محصول را بخرند و از شما ناراضی باشند.

تنها جایی که اجازه دارید در مورد نسخه بعدی محصول (نه آخرین و ایده آل ترین نسخه) صحبت کنید در انتهای عمر نسخه فعلی محصول و زمانی که محصول نسخه بالاترتان آماده شد است. محصولات و سازمان را چشم‌انداز اصلی‌اش به هم می‌چسباند، چشم‌انداز در تمامی محصولات تکرار می‌شود ولی آخر داستان را لو نمی‌دهد چون دارای جزییات نیست. فرق بین برندینگ و تبلیغات محصول را بدانید.

اینکه چه باید بگویید و چگونه باید بگویید بحث مهمی است پیشنهاد می‌کنم این ویدیو جذاب را نگاه کنید.

تحلیل مدیریتی اخبار روز: اخراج 340 کارمند ترانوس
5 (100%) 2 رای

پانویس ها و مراجع   [ + ]

دیدگاه بگذارید

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz