اپل اپلیکیشن Dash یکی از اپلیکیشن‌های محبوب توسعه‌دهندگان را از اپ استور حذف کرده و حتی حساب کاربری توسعهٔ دهندهٔ این اپلیکیشن را نیز از دسترس خارج کرده است. در ادامه با هارمه همراه باشید تا ببینیم این موضوع چه تاثیری سیستم اپل خواهد داشت.

حذف این اپلیکیشن از اپ استور خشم بسیاری از توسعه‌دهندگان را برانگیخته است. شماری از توسعه‌دهندگان با اشاره به این موضوع بنیان گذاشتن یک کسب‌وکار بر اساس پلتفرم اپل را یکی از اشتباه‌ترین سیاست‌هایی می‌دانند که یک توسعه‌دهنده می‌تواند در پیش بگیرد.

خلاصه خبر از زومیت


یکی از راه‌های کشاندن سیستمی به ورطه فروپاشی ناراضی کردن ذینفعان سازمانی است، من اطلاعی در مورد هدف و مقصود اصلی کاری که اپل انجام داده ندارم. ولی با اطلاعات فعلی به نظر می‌رسد که هزینه‌های این تصمیم از مزایای احتمالی آن در آینده بیشتر باشد. این افراد فراتر از مشتریان اصلی هستند و ناراضی نمودن آن‌ها باعث از بین رفتن اعتماد و افزایش هزینه‌های اقتصادی سیستم کسب‌وکار اپل خواهد شد.

زمانی که شما شروع کنید و تیشه به ریشه ذینفعانتان بزنید دیگر آن‌ها ذینفعانتان نخواهند بود بلکه در بهترین حالت آن‌ها سکوت در پیش خواهند گرفت و از شما جدا خواهند شد ولی این آخر ماجرا نیست. ذینفعان دیگری که این اخبار را می‌شنوند می‌ترسند (چون امکان می‌دهند این اتفاق برای آن‌ها هم بیفتد) برای مقابله و ایمن نمودن خودشان در برابر شما  شروع به برنامه‌ریزی برای کاهش ارتباطاتشان با شما می‌کنند.

ولی در بدترین حالت شما آن‌ها را تبدیل به دشمن خونی خود نموده‌اید و یک جنگ شروع می‌شود. دشمن خونی چیزی فراتر از رقبایتان هستند، آن‌ها هر چه در توان داشته باشند، برای نابودی شما و جبران کاری که کردید هزینه خواهند کرد، حتی به ضررشان باشد. در این حالت نه‌تنها ذینفعانتان احتمالاً در دو جبهه جنگ درگیر شوند بلکه احتمال و امید به داشتن مشتریان جدید نیز را با وقوع این جنگ از ذهنتان خارج کنید. اگر توانایی مقابله با چنین مواردی را ندارید لطفاً سیستم را به ورطه فروپاشی نکشانید. اگر رقبای باهوشی داشته باشید و رقابتتان هم سنگین باشد، احتمالاً این بهترین فرصتی است که به آن‌ها می‌دهید تا به شما حمله کنند.

این‌همه‌ی ماجرا نیست این داستان ممکن است خبرهای خوب هم داشته باشد، اگر منابع کافی داشته باشید و این عمل را با علم به نتایجش انجام دهید ممکن است بهترین ابراز برای انقلاب سازمانی باشد، چراکه با افزایش آنتروپی سیستم منجر به شوک سازمانی می‌گردد و این شوک در صورت هدایت درست منجر به انقلاب سازمانی خواهد شد.

نظر شما چیست؟ اپل چه ‌کاری انجام داده است؟

تحلیل مدیریت اخبار روز: خشم توسعه دهندگان اپل، ورطه فروپاشی سیستمی
5 (100%) 2 رای

دیدگاه بگذارید

Be the First to Comment!

Notify of
avatar