در آموزش-مشاوره 1-5 دوره مدیریت شرکتهای مد و لاکچری به بررسی لاکچری به‌عنوان یک محصول میپردازیم. در ادامه با هارمه همراه باشید تا لاکچری شخصی ، بادوام و تجربی را بشناسیم

مدیریت شرکت‌های مد و لاکچری
مدیریت شرکت‌های مد و لاکچری

بیایید در مورد لاکچری به‌عنوان یک محصول صحبت کنیم. دسته‌های محصولات بسیار زیادی در دنیای لاکچری وجود دارد. ‫ما معمولاً بین محصولاتی که بادوام یا سرمایه‌گذاری هستند تمایز قائلیم می‌شویم. ‫بنابراین اجازه دهید در مورد اتومبیل فکر کنیم. ‫املاک، جت، حتی مبلمان گران‌قیمت، ‫قطعه‌ای از طراحی که شما آن را برای سال حفظ خواهید کرد، ‫و در طرف مقابل، کالاهای لاکچری شخصی که بادوام نیستند و در طولانی‌مدت دوام نمی‌آورند ‫و به نحوی آن‌ها ممکن است با مد رده‌بالا در ارتباط باشند و منظورم پوشاک، کالاهای چرمی، کفش، ‫لوازم‌آرایشی و جهان جواهرات و ساعت است. ‫هنگامی‌که آن‌ها کالای سرمایه‌گذاری نباشند. ‫بنابراین در این گستره و سرچشمه دسته‌ها ‫درواقع شما همیشه یک بخش لاکچری دارید که معمولاً فراتر و ماورای به‌اصطلاح بخش پرمیوم می‌باشد ‫و عوامل کلیدی موفقیت در هر دسته محصول، ‫همان‌طور که شما ممکن است فکر کنید، متفاوت هستند.

‫مطالعات جالبی توسط Bane and Company ‫برای شرکت Altagamma انجام‌شده است که بنیاد یک شرکت ایتالیایی high-end در کسب‌وکار است ‫همان‌طور که می‌گویند، ‫امروزه یک مرجع برای این بازار شده است. ‫ازآنجایی‌که آن‌ها از سال 1995 ‫هرسال تکامل لاکچری را به‌عنوان یک دسته ‫در محصولات مختلف اندازه‌گیری نموده‌اند. ‫و ما به‌ویژه در این دوره و در این هفته و در کل MOOC ‫بر لاکچری شخصی بیشتر تمرکز خواهیم کرد. ‫بنابراین ما نمی‌خواهیم در مورد کالاهای بادوام صحبت کنیم، خیلی در مورد اتومبیل یا در مورد املاک و مستغلات صحبت نمی‌کنیم. ‫ما در مورد کالاهای شخصی و لاکچری شخصی صحبت می‌کنیم: ‫زیبایی، پوشاک و محصولات چرمی. ‫بنابراین اجازه دهید بگویم، ‫بخشی که نزدیک‌تر به کالاهای تند مصرف بازار است.

‫در سال گذشته چه چیزی ازنظر تکامل در دسته‌ها مختلف دیده‌ایم؟ ‫اول‌ازهمه، رشد پررونق کالاهای چرمی است. ‫در حال حاضر کالاهای چرمی، دسته ایست که وقتی‌که در مورد لاکچری شخصی فکر می‌کنید. ‫شما برندهایی را می‌یابید که همگان آن را با لاکچری مرتبط می‌بینند. ‫ممکن است Hermes باشد، ممکن است Chanel, ‫Bottega Veneta Gucci, Prada باشد؛ و درگذشته این‌چنین نبوده، ‫چراکه درگذشته لاکچری شخصی بسیار در مورد ‫لباس، کت‌وشلوار خیاطی شده، لباس‌های طراحی‌شده آماده برای پوشیدن و خیاطی مد لباس زنانه بود.

لاکچری تجربی

چرا امروزه لباس به‌عنوان یک دسته لاکچری قوی مطرح نیست. ‫اجازه دهید بگویم که تکامل دیگری در بازار رخ‌داده ‫که ما به‌تازگی آن را تجربه نموده‌ایم ‫یعنی رشد آنچه لاکچری تجربی نامیده می‌شود. ‫بنابراین، دسته سوم، علاوه بر دسته لاکچری شخصی و دسته لاکچری بادوام، ‫دسته لاکچری تجربی است که شامل کمی هنر و کمی خدمات است. ‫با هتل‌ها، با غذاخوری‌ها و کمی با غذا خوب سروکار دارد.

‫بنابراین ایده‌ای که من می‌خواهم در لاکچری به‌عنوان یک دسته، ارائه کنم ‫این است که شما درک کنید چه تعدادی محصولات، چه تعدادی بخش‌های بازار ‫و چه تعدادی طبقه‌بندی در حال ورود به جهان لاکچری هستند. ‫تا صنعت به صنعت به دنبال درک بازیکنان و عوامل کلیدی موفقیت لاکچری بگردید.

به این مقاله امتیاز دهید.

دیدگاه بگذارید

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz