بازار نیروی کار برای دستیابی به مهارت‌های سطح بالا بازار فشرده و رقابتی است، استخدام افراد حتی اگر شما استراتژی درست داشته باشید همیشه به خوبی پیش نمیرود، چرا که بازار و دستیابی به افراد مناسب در این بازار سخت شده است، ولی اگر راهش را بدانید می‌توانید با افراد موردنظر خود ارتباط بگیرید. با هارمه همراه باشید تا درمورد این موضوع بیشتر بدانیم.

استخدام استعداد ها
استخدام استعداد ها

اگر شما در شرکتتان به‌تازگی برای استخدام در موقعیتی بامهارت بالا به‌تازگی اقدام کردید، به‌طور حتم میدانید که بازار استخدام این افراد چقدر رقابتی و سخت است. استخدام کارمندان با مهارت‌های بالا که در برخی مواقع قابل‌اندازه‌گیری هم نیست هر روز سخت‌تر و سخت‌تر می‌شود؛ اما اکثر شرکت‌ها هنوز هم به‌گونه‌ای رفتار می‌کنند که انگار فقط داوطلبان استخدام باید خودشان را برای پیشنهاد کار به فروش برسانند و توضیح دهند چرا آن‌ها مستحق دریافت این کار هستند، بدون نیاز به اینکه کارفرما به داوطلب توضیح دهد که چرا آن‌ها باید در این شرکت کار کنند.

امی آهو استخدام‌کننده نیروی انسانی شرکت نرم‌افزاری تمپورک می‌گوید این موضوع فرصتی برای شرکت‌های باهوش ایجاد کرده تا درک کنند که وقتی داوطلبی برای مصاحبه کاری مراجعه می‌کند، آن‌ها درعین‌حال خرید نیروی کار در حال فروش شرکت به او نیز هستند. در ادامه توصیه‌های او را برای پیروزی در جنگ استعدادها باهم مرور می‌کنیم:

قبل از شروع دقیقاً بدانید که به چه کسی نیازی دارید.

فرایند استخدام
فرایند استخدام

قبل از اینکه شروع به دنبال یک کارمند جدید، نمایید با مدیر یا مدیرانی به‌طور مستقیم با کارمند کار خواهند کرد به صحبت بنشینند و مطمئن شوید که دقیقاً می‌دانید آنان به چه مهارت‌هایی نیاز دارند. شما همچنین باید انتظارات آن‌ها را در مورد مهارت‌هایی که قادر خواهید بود با توجه به بودجه مشخص‌شده به دست آورید را مدیریت نمایید.

اگر شما متقاضیانی برای کار پیدا کردید حتماً مطمئن شوید بعد از بررسی توسط مدیران، بازخوردها را جمع‌آوری و تحلیل نمایید. این امر از هدر رفتن زمان و انرژی افراد درگیر فرایند استخدام جلوگیری خواهد کرد.

بیرون بزنید و با افراد ملاقات داشته باشید.

ملاقات چهره به چهره هنوز راه قدرتمندی برای انجام کسب‌وکار است، به‌ویژه زمانی که اعتماد موردنیاز باشد؛ و استخدام کردن یا شدن نیازمند اعتماد است. در جلسات حضوری، شما شانس بیشتری برای داشتن مکالمه‌ای پرمعنا و ایجاد تأثیر قوی با داوطلبان بالقوه ارزشمند خواهید داشت.

به همین دلیل وی پیشنهاد می‌کند که برای فرایند استخدام شرکتتان ماهیانه تعداد معینی ملاقات با گروه‌ها و افراد بالقوه در طی رویدادهایی هدف قرار دهید. «در هنگام انتخاب رویداد خلاق باشید و بافکر باز انتخاب کنید»، وی اضافه می‌کند. «با این تنوع همیشه در حال تغییر استعدادها ، شما نمی‌دانید که این ارتباط چه وقت ممکن است به درد شما بخورد.»

برند و ابزار استخدام خود را زیبا و به‌روز نمایید.

خیلی مهم است که حس خوبی از سازمان همان‌طور که به مشتریان می‌دهید به نیروهای بالقوه و داوطلبان استخدام در سازمان هم داده شود؛ بنابراین مطمئن شوید که تمام ابزارهای استخدامی عمومی سازمان، ازجمله اسکریپت تلفن، آگهی‌های کار، تقاضای کار و ابزارآلات بازاریابی همان‌طور شرکت را نشان می‌دهند که شما می‌خواهید دیگران آن را ببینید.

از ایجاد تغییرات جدید نترسید زیرا هنگامی‌که شرایط تغییر می‌کند استراتژی نیز باید تکامل پیدا کند.

با دیگر مدیران در صنعت خود روابط حسنه ایجاد نمایید.

زمانی که در نمایشگاه‌های حرفه‌ای و یا کنفرانس‌های صنعتی حضور دارید، با شرکت‌های دیگر ارتباط برقرار نمایید و راهی پیدا کنید که به‌طور بالقوه تا زمانی که به منافع شرکتتان لطمه‌ای وارد نشود به یکدیگر کمک کنید. یکی از خوبی‌های این ارتباطات این است که اگر یک داوطلب شغل مناسب دارید ولی به نیاز شرکت شما نمی‌خورد می‌توانید او را به یکی از شرکت‌های دیگر ارجاع دهید تا ارتباطات خود را هم مستحکم کنید. هم کارفرما و هم کارمند قدردان شما خواهند بود و این کار شما به یادشان خواهد ماند؛ و آن‌ها ممکن است در آینده با ارسال نامزدهای واجد شرایط این خوبی شما را جبران نمایند.

همیشه در حال یادگیری باشید.

این موضوع ممکن است خیلی در مورد استخدام افراد مهم به نظر نرسد اما واقعاً مهم است. با توجه به گفته‌های این مشاور استخدام: «با آموزش و به‌روز بودن هنگامی‌که شما فرصت صحبت با افراد مستعد را پیدا می‌کنید، می‌توانید مکالمه‌ای غنی و سطح بالا در مورد آن صنعت داشته باشید و به داوطلب نشان دهید که جای درستی آمده» وی توضیح می‌دهد. «دانش از طریق کسب قدرت اعتبار و احترام شما را تبدیل به یک منبع قابل‌اعتماد می‌نماید.» کسی که آن‌ها همیشه می‌خواستند با او همکار باشند. این کار شما را به بزرگ‌ترین دارایی منابع انسانی شرکت تبدیل خواهد کرد.

نمی‌توانید نیروهای مناسب را استخدام کنید؟ لیست مورد نیاز برای جذب استعدادها
4.83 (96.67%) 6 رای

دیدگاه بگذارید

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz