امروزه گسترهٔ کاربرد جیف‌ها بسیار زیاد و رو به فزونی است، به‌گونه‌ای که برخی صاحب‌نظران آن را استاندارد غالب ارتباطات انسان‌ها در فضای مجازی و اصلی‌ترین بستر تبلیغات تجاری تا چند سال آینده می‌دانند. در ادامه با هارمه همراه باشید تا در مورد آینده ارتباطات بیشتر بدانیم.

giphy-1

گذشته

تاریخچه جیف یا به قولی گیف و کلیپ‌های تکرارشونده الکترونیکی به سال‌های 1987 برمی‌گردد اما هنوز که هنوز است جایگاه مناسب خود را در ارتباطات میان انسان‌ها پیدا نکرده است دلایل این امر را می‌توان عدم وجود ملزومات و بستر مناسب دانست. بااینکه گوگل پلاس از سال ۲۰۱۱ تلاش نمود تا در این شبکه اجتماعی با استفاده از این مدیوم و فرمت به ارتباطات میان کاربران خود غنا ببخشد ولی متأسفانه به جهت عدم وجود ملزوماتی مثل سرعت اینترنت مناسب و … تاکنون این امر محقق نشده بود.

حال

با افزایش نسبی سرعت اینترنت در جهان رویکردهای مردم در ارتباطات الکترونیکی میان فردی از استفاده صوت به متن و سپس به سمت ایموجی‌ها و عکس‌ها و استیکرها رفته است مرحله بعدی این شیفت در حال انجام است و ابزارهای ارتباط رسانی و شبکه‌های اجماعی مختلفی مثل واتس اپ و … به دنبال ایجاد امکاناتی برای تولید و اشتراک کلیپ‌های بدون صدا برای بیان عواطف انسانی هستند. این موضوع آن‌قدر مهم است که هم‌اکنون اپلیکیشن هایی مانند vidii باهدف قرار دادن کلیپ‌های تکرارشونده به‌عنوان ستون فقرات کسب‌وکار خوش وارد بازار شده‌اند. با این اوصاف بعید نیست که دیگر ابزارهای اجتماعی در کوتاه‌ترین زمان به این روند رو بیاورند آپدیت جدید تلگرام را نیز می‌توان در همین راستا ارزیابی کرد.

آینده

آینده این فرمت ارتباطی چه خواهد بود؟ نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

آیا کلیپ های ویدیویی بی صدا از ملزومات ارتباطات آینده هستند؟
4.8 (96%) 5 رای

دیدگاه بگذارید

Be the First to Comment!

Notify of
avatar
wpDiscuz